Kategori Resmi

Open Lisans

Open Lisans Nedir?

 

 

Open lisanslama modelinde en az 5 adet lisansla OPEN lisanslama yapılabilir (Örneğin 3 Windows CAL+ 2 Office olabilir). OPEN Lisanslama sayesinde, birden fazla bilgisayara aynı CD’den yükleme yapılabilir; böylelikle hem maliyet düşürülürken, hem de lisans yönetimine harcanan zamandan tasarruf edilir.

 

OPEN Lisans, firmaya özel (sadece alımı yapan firmaya ait olan) bir belgedir; istenirse, uygulamanın firmaya ait bir makineden kaldırılıp başka bir makineye yüklenmesine olanak tanır. Bilgisayar bağımlı değildir. Open Lisansla alım yapıldığında, firma isterse alt sürüm kullanmaya devam edebilir.

 

Open lisans alımından sonraki 2 sene içerisinde aktif olan otorizasyon numarası ile ek alım yapabilir. Ek alım sayısı illaki 5 olmak zorunda değildir. Lakin 2 senelik open lisans süresi dolduktan sonra yeni bir open lisans kaydı açılma zorunluluğu bulunduğundan yeni open lisans alımında da en az 5 adet alım yapılması gereklidir.

 

Open lisanslama firmaların ihtiyaçlarına göre farklı program seçenekleri sunabilmektedir (Direk satınalma veya Kiralama).

 

Eğer bilgisayarda lisanslı bir Windows yazılımı yok ise, bilgisayarı lisanslamak için GGK lisansı satın alınmalıdır. GGK Lisanslama ile ilgili bilgiye burdan da ulaşabilirsiniz.

MENÜ