Kategori Resmi

Hangi Sunucuyu Almalıyım ?

Hangi Sunucuyu Almalıyım ?

Sunucu(server) seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır.

 

İlk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli husus sunucuda işlem yapacak olan kullanıcı sayısının belirlenmesidir. Belirtilen kullanıcı sayısına göre performans ve verimlilik açısından sıkıntı yaşamamak adına en doğru sunucu modeli ve konfigürasyonu tespit edilir.

 

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken husus belirlenen sunucu modelinin işletim sistemi desteğidir.Daha önceden alınan OPEN LİSANS kullanılacaksa mevcut lisansın desteklediği server seçimi yapılmalıdır. Sunucu üzerinde çalıştırılacak olan yazılım veya programların desteklediği işletim sisteminin sunucu tarafından da desteklenmesi gerekir.

 

Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken husus sunucunun nerede tutulacağıdır. Ortamda kullanılan bir kabin varsa veya yeni bir kabin alınacaksa RACK serverlar tercih edilmelidir. Eğer ortamda kabin yoksa veya maliyeti düşürmek için kabin alınmayacaksa TOWER serverlar tercih edilir.

 

Server seçimi konusunda kararsız kaldığınızda veya yardıma ihtiyaç duyduğunuzda teknik destek uzmanlarımız ve satış ekibimiz ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

 

     proje@projedestek.net
   (0216) 494 19 84

 

MENÜ